KANAL GÖRÜNTÜLEME VE TEMİZLİK HİZMETLERİ

2009 yılında faaliyete başlamış olan firmamız , CCTV Kanal Görüntüleme Robotu Üretimi  ile birlikte Kanal Görüntüleme Hizmetleri de vermeye başlamıştır.

Seçkin personel ve araç filomuz ile yılda ortalama 1000.000 metre Kanal Görüntüleme hizmeti veren firmamız, Türkiye ve Yurt dışında önemli projelere imza atmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Kanal Görüntüleme Hizmetlerini Türkiyede farklı bölgelerde oluşturduğumuz ekipler vasıtası müşteri beklentisi doğrultusunda  ile hızlı bir şekilde yapmaktayız.

 

HİZMETLERİMİZ

 • Kanal Görüntüleme
 • Kanal Kaplama
 • Kanal Temizleme
 • Altyapı Rehabilitasyon


1. KANAL GÖRÜNTÜLEME HİZMETLERİ 

Başlıca Uygulama Alanı: TOKİ altyapı projeleri, İLLER BANKASI Kanalizasyon , Yağmursuyu ve İçmesuyu projeleri- Belediyelerin Kanalizasyon ve Yağmursuları boru hattı-Deniz Deşarz hatları-Endüstriyel tesister borulama şebekeleri- İçmesuyu boru hatları- Arıtma tesisi havalandırma kanalları. 

Roteksan Robotları Kanal içerisinde 600metre hareket etme özelliği sayesinde günde min.3000 metre kanal görüntüleme ve Raporlama hizmeti yapabilme özelliğine sahiptir. 

Kanal-Boru hattı görüntüleme (VİDEO ve FOTOĞRAF) 
Boru hattında EĞİM kontrolü 
Boru hattı SEHİM (çaptaki daralma) kontrolü 
Boru hattını tıkayan malzemelerin tespiti(milimetrik ölçüm) 
Noktasal arıza tespiti. 2. KANAL FREZE HİZMETLERİ 

Kanallarda tıkanmalara sebep olan malzemeler (Ağaç kökü, yerinden çıkmış contalar, taş,beton v.b.) malzemeler boru içerisinde Kameralı Freze Robotu ile temizlenir. Bu sistem açık kazı gerektirmeden çok düşük maliyetle tıkanmış kanalların açılmasını sağlar. 

Freze Robotları Kaplama sonrası Rabıt yerlerini açar.

Kısmi kaplamada kullanılan Packeri arıza oluşan kaplama yapılacak yere taşır ve kaplamayı yönlendirir. 


3. KANAL TEMİZLEME HİZMETLERİ 

Kanalizasyon ve Yağmursuyu hatları,Endüstriyel tesisler, Petro-Kimya tesislerinin altyapı kanalları ve boru hatları KOMBİNE,KUKA,VİDANJÖR tipi araçlar ile temizlenir.

Yapılan temizleme işleri CCTV Kanal görüntüleme sistemleri ile görüntülenerek raporlanır. CCTV Kamera Robotları ile Kanal içerisinde tıkanıklıklara sebep olan malzemeler (Ağaç kökleri,contalar,PVC ve Beton) noktasal olarak tespit edilen malzemeler budefa CCTV Freze Robotu ile kesilerek temizlenir.   


KANAL KAPLAMA HİZMETLERİ 

Boru hattında su kaçaklarına sebep olan çatlaklar ve kırılmalar kaplama yöntemi ile boru içerisinden onarılır. Bu işlem ile boru hattında kırık ve çatlakların oluştuğu kısım 360 derece özel kimyasallar ve Camelyaf malzeme kullanılarak içeriden sarılır.

Sistemin İşleyişi;

Kanal Görüntüleme Robotarı ile noktasal olarak tespit edilen kırık ve çatlaklar, Packer adı verilen yastık üzerine sarılan Camelyaf donatılı malzeme ile basınç altında kaplanır.Kırık ve çatlaklar rabıt borularına denk gelmiş ise kaplama sonrasında oynı yere Freze Robotu gönderileren rabıt yerleri yeniden açılır ve boru hattı hizmet vermeye başlar.

 

UYGULAMA ALANI

 • Atıksu Kolektör ve Şebeke hatlarında Görüntüleme ve Freze yapımı 
 • Yağmursuyu Kollektör ve Şebeke hatlarınfa Görüntüleme ve Freze yapımı 
 • Drenaj Kanallarında Görüntüleme 
 • Kimyasal ve Endüstriyel atıkların taşındığı kanallarda Görüntüleme ve Freze yapımı ile Yağ tabakası temizleme. 
 • Düşeyhatlarda (Baca, Kuyular) Görüntüleme 
 • Tıkanmış kanalların Freze Robotu ile açılması 
 • Beton, Ağaç kökü,Metal,PVC v.b. malzemelerin kanal içerisinde Freze Robotu ile kesilerek temizlenmesi 

 

  E-Bülten